Nowoczesne sale konferencyjne

Nowoczesne sale konferencyjne w ścisłym centrum Warszawy.

W pełni wyposażone pomieszczenia

Nowoczesne pomieszczenia w których po za standardowym wyposażeniem znajdziesz projektory i rzutniki.

Atrkacyjna i łatwodostępna lokalizacja

Atrakcyjna lokalizacja w samym centrum stolicy dzięki czemu nikt nie powinien mieć problemu aby znaleźć miejsce.

Poradnia psychologiczno-pedagogiczna. Terapia dysleksji

Leczenie dysleksji

U większej liczby dzieci w wieku edukacji wczesnoszkolnej diagnozuje się dysleksję. Ten szczególny kłopot zajęty niezwykle często z mikrouszkodzeniami układu nerwowego, uzewnętrznia się na przykład tym, że dziecko robi sporo błędów w ciągu pisania ze słuchu. Dziecku trudno jest pojąć reguły ortografii, często pisze właściwie tak jak słyszy, poza tym może mieć także kłopoty z nauką obcych języków.

Terapia dysleksji

Dzieci, które posiadają adekwatną decyzję z poradni psychologiczno-pedagogicznej, u których określono dysleksję, powinny zostać otoczone pomocą w szkole. Organizuje się dla nich zajęcia, które zwane są rewalidacją. Bardzo nierzadko zajmują się tym logopedzi szkolni, lub też psychologowie edukacyjni albo nauczyciele współorganizujący. Regularna praca z uczniem, więc właśnie terapia dysleksji, zdoła dostarczyć rzeczywiście wiele pozytywnego a także pomóc w utrwalaniu prawidłowych schematów zapisywania. Trzeba wprawdzie mieć na uwadze, że godzina bądź dwie w tygodniu, oddane na tego typu pracę z uczniem, to zwykle zbyt mało. Co zatem można poczynić więcej?


Praca z dzieckiem w miejscu zamieszkania

Poza leczeniem dysleksji w szkole, w trakcie dodatkowych zajęć określanych rewalidacją, z dzieckiem trzeba także ćwiczyć w domu. Aby dziecko w ogóle posiadało do tego ochotę, istotne jest nabycie przydatnych artykułów, jakie będą dla niego zajmujące. Można odnaleźć ciekawe artykuły szkolne na przykład w księgarniach pedagogicznych, rodzic powinien również poprosić nauczyciela o przekazanie poniektórych artykułów do nauki w domu. Dziecko powinno systematycznie poświęcać czas na pracy własnej, nie powinno być wprawdzie jej też zbyt sporo, gdyż szybko zdoła dojść do zrażenia. Aczkolwiek leczenie dysleksji to żmudny przebieg, nie należy krytykować dziecka za niekoniecznie szybko poprawiające się stopnie z języka ojczystego. Wychowawcy powinni dostosować wymagania w stosunku do uczniów z orzeczeniem, ponieważ trzeba jasno zaznaczyć, iż dysleksja u dziecka to nie jest jego fanaberia ani złośliwa ochota. Po drugie dysleksja nie znaczy, iż dziecko nie będzie w stanie ukończyć porządnej szkoły, czy też uzyskać godziwego zawodu.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: terapia dysleksji.


Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *